NJEMAČKA

Borusija Dortmund u gostima deklasirala Frajburg i došla na bod zaostatka za vodećim Bajernom

30. kolo Bundeslige

Jasmin Alibegović

21.4.2019

Nogometaši Borusije Dortmund su u okviru 30. kola njemačke Bundeslige upisali gostujuću pobjedu protiv Frajburga rezultatom 4:0.

"Milioneri" su do vodstva došli u 12. minuti kada je Marko Rojs (Marco Reus) sjajno uposlio Džejdona Sanča (Jadon Sancho) koji je iz blizine matirao golmana domaćina za 1:0.

Novi gol Borusija je postigla u 54. minuti kada je nakon asistencije Rafaela Gerera (Raphael Guerreiro) Rojs bio strijelac.

U 79. minuti Rojs je zaobišao domaćeg golmana i nesebično loptu dodao Mariju Geceu (Mario Gotze) koji ju je lagano pospremio u nebranjenu mrežu za 3:0.

Konačan rezultat postavio je Pako Alkaser (Paco Alcacer) u 87. minuti iz penala.

Na tabeli je i dalje vodeći Bajern Minhen s 70 bodova, dok Borusija Dortmund na drugom mjestu ima samo bod manje i sigurno je da nas u preostala četiri kola čeka uzbudljiva i žestoka borba za sami vrh tabele.