Sarajevo i Zrinjski slavili pobjede i nastavili šampionsku trku

"Plemići" savladali Slobodu

V. Dedić

24.4.2019

+7

Nogometaši Sarajeva su nakon dva neuspjeha na domaćem terenu stigli do sigurne pobjede protiv Mladosti iz Doboj Kaknja 2:0.

Bordo tim je od početka krenuo silovito prema golu gostiju, a domaćina u vodstvo dovodi Anel Hebibović u 20. minuti, odličnim udarcem lijevom nogom. U 27. minuti velika prilika za Harisa Handžića, koji je promašio nemoguće. Amar Rahmanović je ubacio, a Handžić glavom promašio prazan gol.

Šest minuta kasnije bordo tim je došao do drugog pogotka i postavio konačan rezultat utakmice. Krste Velkoski je ubacio, a Miloš Stanojević poslao loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu Sarajevo je mogli stići do uvjerljivije pobjede, Nihad Mujakić je u 58. minuti glavom pogodio prečku.

Domaćin je stigao do 18. pobjede u sezoni i osvojio 60. bod.

Nogometaši Zrinjskog upisali su pobjedu protiv Slobode 1:0, a jedini pogodak postigao je Miloš Filipović.

"Plemići" su pobjedom uspjeli zadržati korak za Sarajevom i četiri boda zaostatka.

Prvu priliku na utakmici propustio je Mario Bancun u osmoj minuti. Domaćin je otpor gostiju slomio u 37. minuti, Čurjurić je asistirao, a Filipović sjajno pogodio. Gosti u ostatku utakmice nisu ozbiljnije zaprijetili i ostalo je 1:0.

U narednom kolu obje ekipe gostuju, Sarajevo igra protiv Radnika, a Zrinjski protiv Mladosti.