Juventus neporažen napustio Milano, Pjanić asistent

Inter ostao na trećem mjestu na tabeli

AFP

27.4.2019

Inter i Juventus su odigrali derbi utakmicu 34. kola italijanskog prvenstva. U poznatom derbiju Italije nije bilo pobjednika, a rezultatom 1:1 mogu biti zadovoljniji gosti iz Torina.

Domaćin je do vodstva došao u sedmoj minut, na asistenciju Politana sjajan pogodak postiže Naingolan. U nastavku prvog dijela igre, "Neroazuri" nisu iskoristili dominaciju na terenu i promašili su veliki broj dobrih prilika.

"Stara dama" do poravnanja dolazi u 62. minuti utakmice, genijalnu asistenciju Miralema Pjanića u pogodak je pretvorio Kristijano Ronaldo (Ronaldo) svojim 20. golom u sezoni.

Do kraja nije bilo promjene rezulata, tako je Inter i drugi uzastopni duel završio remijem. Juventus je u prošlom kolu osigurao novi naslov prvaka, dok je Inter ostao na trećem mjestu.