PREMIJER LIGA

Sarajevo na pragu titule: Radnik odnio bod iz Mostara

4.5.2019

Nogometaši Zrinjskog su u Mostaru protiv Radnika odigrali 1:1 i tako približili Sarajevo tituli prvaka. Bordo tim ima šest bodova prednosti, tri kola prije kraja i pobjedom u naredom kolu može matematički osigurati šestu titulu u historiji.

U zanimljivoj utakmici na golove smo morali čekati do drugog poluvremena, kada Gojković pogađa za 1:0.

Gosti do poravnanja dolaze nakon akcije Hadžića i Maksimovića, koji poravnava rezultat na 1:1.

Mogao je Zrinjski do vodstva iz sumnjivo dosuđenog penala, ali udarac Filipovića sa bijele tačke sjajno brani Lučić. Samo dvije minute kasnije gosti postižu drugi pogodak, koji je poništen zbog faula.

Široki Brijeg je slavio uvjerljivu pobjedu protiv Slobode 4:0, a Krupa je upisala siguran trijumf protiv Zvijezde 09 2:0.