PREMIJERŠIP

Novi kiks Arsenala, Liga prvaka nemoguća misija

Piše: Al. Ti.

5.5.2019

Arsenal je u okviru 37. kola Premijer lige odigrao sa Brajtonom (Brighton) 1:1 i time sveo svoje šanse da se plasira u Ligu prvaka naredne sezone u domen naučne fantastike.

Ipak nije tako bilo nakon samo devet minuta kada je Obamejang (Aubameyang) pogodio sa bijele tačke.

U nastavku igralo se otvoreno na obje strane, a u 27. minuti prijete i Marej (Murray), ali Leno brani udarac glavom.

Samo tri minute kasnije Marč je imao novu sjajnu šansu za goste, ali lopta je otišla pored gola.

Arsenal je mogao do drugog gola u 40. minuti, ali šut Obamejanga sjajno brani golma Brajtona.

U drugom poluvremenu bolja igra Brajtona krunisana je golom u 60. minuti kada je Čaka (Xhaka) srušio Tejlora u šesnaestercu, a siguran izvođač najstrožije kazne bio je Marej.

Uslijedili su promašaji Obamejanga, ali nije bilo promjene rezultata.

Mogli su gosti do pobjede na Emiratima, ali Leno je u nekoliko navrata sjajno intervenirao te je ostalo na kraju 1:1.

Arsenal nakon ovog kola ima 67 bodova i nalazi se na petom mjestu, tri manje od Totenhema koji je četvrti.