Odluka o prvaku pada u posljednjem kolu

AFP

V. Dedić

6.5.2019

Mančester siti je na domaćem terenu stigao i do možda odlučujuće pobjede u borbi za titulu prvaka. "Građani" su savladali Lester 1:0 i ponovo prestigli Liverpul na vrhu tabele.

Siti je dominirao čitavu utakmicu, a redom su u prvom poluvremenu prilike promašivali Aguero, Sterling i Bernardo Silva. Najbolju priliku je imao Aguero kada gostujući golman uz pomoć stative brani njegov udarac.

U nastavku duela na terenu ista slika, a do pogotka vrijednog tri boda, "Građani" dolaze u 70. minuti. Kompani je primio loptu na dvadesetak metara od gola "Lisica" i topovskim udarcem pogodio rašlje gola Kaspera Šmajhela (Casper Schmeichel).

Mogli su gosti do senzacije i osvajanja jednog boda, ali Keleči Ikenačo (Kelechi Iheanacho) užasno šutira ispred gola Sitija.

Do kraja nije bilo promjene, a odluka o prvaku past će u posljednjem kolu, Siti gostuje Brajtonu, a Liverpul na domaćem terenu dočekuje Vulverhempton.