Pred 400 gledalaca u Trening centru

D. J.

7.5.2019

+5

Omladinci Sarajeva i Slobode su danas pred 400 gledalaca u Trening centru NSBiH odigrali finalnu utakmicu Kupa BiH.

Prvu priliku imali su omladinci Sarajeva u 9. minuti, Amar Jašarević je izveo slobodan udarac s desne strane, ali lopta se od stative gola Slobode odbija nazad u teren. Sloboda je prvu priliku imala u 29. minuti preko Armina Hodžića, ali je Belmin Dizdarević zaustavio njegov pokušaj s ivice kaznenog prostora.

Igrala se 35. minuta kad je vezista Sarajeva Đani Salčin odlično šutirao iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali pogađa prečku.

Igrači Sarajeva do vodstva dolaze u 59. minuti. Amar Sabljica šutirao je sa skoro 20 metara, Armin Mustafić loše reagira na golu Slobode i lopta mu „kroz ruke“ završava u mreži iza leđa. U 71. minuti Jašarević prolazi lijevom stranom i ulazi u kazneni prostor Slobode i šutira, ali lopta se od prečku odbija u teren.

Odmah potom odbrana Tuzlaka loše reagira na 18 metara od svog gola, slobodan udarac je izveo najbolji pojedinac utakmice Đani Salčin i pogodio za 2:0.

Četiri minute kasnije Sloboda ostaje s igračem manje na terenu, drugi žuti zbog nesmotrenog starta dobio je Armin Hodžić. Igra se 81. minuta kad je odbrana Sarajeva sjajno reagirala i nakon tri šuta igrača Slobode sačuvala svoju mrežu.

Zenica, Trening centar NSBiH. Gledalaca: 400. Sudija: Sabrija Topalović (Zenica) 6,5. Pomoćnici: Mirza Demir (Kakanj) i Almir Huskić (Bugojno). Delegat: Davor Ristović (Istočno Sarajevo). Strijelci: 1:0 – Sabljica (59), 2:0 – Salčin (71). Žuti kartoni: Salčin, Jašarević (Sarajevo), Hodžić, Hasanbegović (Sloboda). Crveni karton: Hodžić (75).

Igrač utakmice: Đani Salčin (Sarajevo) 7.

Sarajevo: Dizdarević 6,5, Mušić 6,5, Bradarić 6,5, Sabljica 7 (85. Kadrić -), Šokanović 6,5, Dervišagić 6,5 (90. Nargalić -), Salčin 7 (90. Hasančić -), Čičkušić 6,5, Hasanović 6,5 (69. Konjalić 6), Imamović 6,5, Jašarević 6 (79. Junuzović -). Trener: Dženan Uščuplić.

Sloboda: Mustačević 6, Devedžić 6,5, Hasanbegović 6,5, Kovčić 6,5 (79 Musić -), Kavazović 6 (68. Paležnica 6), Karić 6,5 (51. Kadrić 6), Hodžić 6, Nišić 6,5, Muratović 6,5, Osmić 6,5, Omerović 6,5 (76. Hidanović -). Trener: Amir Spahić.