SUPERLIGA

Drama u Turskoj: Galatasaraj u sudijskom vremenu došao do pobjede

Slavlje igrača Galatasaraja

11.5.2019

U susretu 32. kola turske Superlige Rizespor je kao domaći tim vodio protiv lidera Galatasaraja, ali je primio dva gola u nadoknadi te izgubio sa 3:2.

Gosti iz Istanbula poveli su već u devetoj minuti preko Sofijana Fegulija (Sofiane Feghouli), a zatim su u 38. minuti dobili jedanaesterac. Međutim, Mbaje Diagnje (Mbaye Diagne) pogodio je stativu i od tog trenutka domaćin se budi.

Rize je izjednačio u nadoknadi prvog poluvremena preko Vedata Murićija (Muriqi), ali ubrzo mu je isključen Braian Samudio.

Samo tri minute kasnije Aminu Umar trese mrežu za 2:1 vodstvo domaćih. To ipak nije bio konačan rezultat jer u sudijskoj nadoknadi Galatasaraj dobija i drugi penal, a ovog puta Diagnje je bio precizniji za 2:2.

Arbitar je zatim produžio meč čak 12 minuta, a Diagnje je postigao pobjedonosni gol u sedmoj minuti nadoknade vremena.

Galatasaraj je sada, dva kola prije kraja prvenstva, prvi na tabeli sa 66 bodova, tri više od Bašakšehira naših Edina Višće i Rijada Bajića, koji sutra igra protiv Ankaragudžua.