Krupi ostale teoretske šanse za opstanak

Ines Lučić, fkzeljeznicar.ba

V. Dedić

11.5.2019

Nogometaši Željezničara stigli su do pobjede u gostima protiv Radnika u direktnom duelu u borbi za Evropu.

Plavi su slavili pobjedu 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Asim Zec nakon sjajne akcije gostiju iz Sarajeva. Mogli su gosti do povećanja prednosti u 37. minuti, a udarac Mujezinovića brani Lučić.

U nastavku susreta nismo vidjeli apsolutno ništa i do kraja je ostalo 1:0.

Krupa je slavila pobjedu na gostovanju protiv Slobode, ali s obzirom na pobjedu Tuzle protiv Sarajeva, Krupljanima samo teoretske šanse ostaju za opstanak u ligi.

Gosti u vodstvo dolaze preko Brtana u 8. minuti, Sloboda poravnava rezultat u 35., a pobjedu gostima osigurao je Milanović u 60. minuti.

Mladost je u meču za prestiž savladala Široki Brijeg 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Guzina.

Zvijezda je u Ugljeviku bila bolja od GOŠK-a 2:1, a pogodak za pobjedu postigao je Mahmutović u 98. minuti.