Real sezonu završio kao što je i počeo, grozno: Bodove iz Madrida odnio Betis

Nevjerica na licu Benzeme i Modrića. AFP

Piše: Al. Ti.

19.5.2019

Real Madrid je u okviru 38. kola španske Primere poražen na Santjago Bernabeuu od Betisa 2:0 i time na najgori način kompletirao užasnu sezonu.

Kao što je poznato, Real je ove sezone promijenio čak tri trenera, a čini se kako je odlazak Ronalda pogodio ''Kraljevski klub'' više nego što se očekivalo, s obzirom na to da je tim iz Madrida ličio na sve samo ne na tim koji je pokorio Evropu tri puta zaredom.

S druge strane, Betis je danas odigrao fenomenalnu utakmicu, a u pojedinim trenucima učinili su defanzivce Reala smiješnim, a pogotovo je to bilo primjetno kod drugog gola.

U prvom poluvremenu gledali smo uspavanku, u kojoj možemo izdvojiti samo jednu šansu, i to Benzeme, koji je pogodio stativu.

Gosti iz Sevilje poveli su u 61. minuti kada je Loren, nakon prelijepe akcije i asistencije Guadrada, pogodio za 1:0.

Uslijedili su napadi gostiju, a vrijedi istaknuti šansu Selsa u 68. minuti, ali Navas brani sjajno.

Igrala se 75. minuta kada je Betis kao na malom fudbalu zabio. Dupli pas u šesnaestercu Juniora i Hesea (Jese) kruniše ovaj drugi za 2:0 i salvu zvižduka na Bernabeuu.

Ostalo je do kraja 2:0 za goste. Bio je ovo čak 12 poraz u sezoni za Real, koji je završio treći.

Vrijedi istaknuti da je današnja utakmica bila vjerovatno i posljednja u dresu Reala za Bejla (Bale) i Navasa.