Velež slavio sigurnu pobjedu u Visokom i nakon tri godine se vratio u Premijer ligu

Fajić i Ovčina strijelci

V. D.

25.5.2019

+8

Nogometaši Veleža će igrati naredne sezone u Premijer ligi. "Rođenima" su u današnjoj utakmici protiv Bosne u Visokom bila potreba tri boda da matematički osiguraju titulu u prvoj ligi Federacije i plasman u najelitnije takmičenje u našoj zemlji.

Gosti su imali veliku podršku navijača i nošeni pjesmom izabranici Ibre Rahimića nisu imali problema protiv Bosne.

Od samog početka utakmice gosti su krenuli ofanzivno prema golu Bosne. U prvih 20 minuta Velež prijeti preko Zvonića i Fajića.

U 36. minuti Velež dolazi do vodstva, Nusmir Fajić je pogodio mrežu Bosne za veliko slavlje "Red Armya" na tribinama.

Na poluvremenu nesvakidašnja situacija, stadion je nadletio avion s natpisom "Rođeni" i ispustio veliki broj papira, vjetar je letke odnio van terena.

Odmah na startu drugog poluvremena, Velež novim golom rješava pitanje pobjednika. Ovčina je postigao pogodak, a navijači su na tribinama počeli sa slavljem.

Do kraja utakmice bez velikih prilika, Bosna nije imala snage da zaprijeti golu Veleža, a gosti su se zadovoljili sa sigurnih 2:0 i plasmanom u Premijer ligu.