Valensija napravila iznenađenje i pobjedom protiv Barcelone osvojila Kup Španije

Neslavan kraj sezone za Mesija i društvo

AFP

V. D./Avaz Sport

25.5.2019

Fudbaleri Valensije uspjeli su napraviti iznenađenje i osvojiti španski Kup kralja savladavši Barcelonu 2:1.

"Šišmiši" su odlično otvorili utakmicu sa nekoliko prilika, a njihov pritisak urodio je plodom u 20. minutu kada je francuski reprezentativac Kevin Gameiro zakucao loptu u mrežu rezervnog golmana "Blaugrane" Jespera Cilesena.

Barcelona je pokušala preko Ivana Rakitića uzvratiti udarac u 31. minuti susreta, ipak do novog pogotka dolazi Valensija samo dvije minute kasnije.

Solder je poslao odličnu loptu, a Rodrigo matirao golmana Barce.

U 71. minutu odbranu je nakon ubačaja nadskočio Pique, ali je lopta otišla pored desne stative.

Samo dvije minute kasnije Lionel Mesi (Messi )je smanjio vodstvo Valensije na 2:1.

Igrao se 85. minut kada je kapiten "Blaugrane" odlično pronašao prostor u šesnaestercu i šutirao glavom ali je lopta otišla pored lijeve stative.

Do kraja meča rezultat je ostao nepromijenjen i Valensija je osvojila Kup lralja.