Briljantni Ronaldo odveo Portugal u finale, meč obilježio bizaran slučaj

Ilustracija

A. Ču. / Avaz.ba

5.6.2019

Reprezentacija Portugala prvi je finalist Lige nacije nakon što su dobili Švicarsku 3:1.

Heroj aktuelnog šampiona Evrope bio je fenomenalni Kristijano Ronaldo (Cristiano), koji je postigao het-trik.

Fudbaler Juventusa golove je zabijao u 25., 88. i 90. minutu. Sva tri gola bila su prelijepa za oko, a pogotovo prvi, koji je Portugalac postigao iz slobodnog udarca.

Na poluvrijeme otišlo se sa rezultatom 1:0 za Portugal, a Švicarska je izjednačila nakon zanimljive situacije kada su Portugalci na jednoj strani tražili penal, a dobila ga Švicarska na drugoj budući da je kontaktu u šesnaestercu Švicarske prethodio kontak na suprotnoj strani. Sudija Feliks Brih (Felix Brich) gledao je VAR i na osnovu snimka donio odluku.

Rikardo Rodriges je realizirao penal u 57. minuti, no do kraja se probudio fenomenalni Ronaldo i s dva gola zapečatio sudbinu švicarske selekcije.