Debakl Srbije u Ukrajini, remi Crne Gore i Kosova, Španija uvjerljivo slavila

Izabranici Mladena Krstajića doživjeli težak poraz

V. Dedić

7.6.2019

Kvalifikacije za Euro 2020. godine nastavljene su večeras, a od rezultata izdvaja se debakl Srbije na gostovanju u Ukrajini, remi Crne Gore i Kosova u utakmici koja je imala poseban uvod, kao i uvjerljive pobjede Španije i Švedske.

Naše istočne komšije na čelu sa Mladenom Krstajićem doživjele su debakl i visok poraz u Ukrajini 5:0.

"Orlove" je načeo i praktično dokrajčio Cigankov sa dva pogotka u samo dvije minute. Ukrajina u vodstvo dolazi u 26. minuti, a u 28. je već bilo 2:0.

Noćna mora za Srbiju se nastavila u drugom poluvremenu, prvo je Evgeni Konopljanka povećao na 3:0, a uvjerljivu pobjedu potvrdili su Jaremčuk i Konopljanka svojim drugim pogotkom.

Crna Gora i Kosovo su podijelili bodove u Podgorici u utakmici bez gledalaca. Duelu je prethodio skandal, selektor Tumbaković je odbio voditi reprezentaciju, a dva igrača nastupiti u današnjoj utakmici.

Rashica je doveo goste u vodstvo, a bod domaćinu donio je Stefan Mugoša.

Uvjerljive pobjede zabilježili su Španija i Švedska, "Crvena furija" je protutnjala Farskim Otocima i upisala trijumf 4:1, a Švedska je s 3:0 bila bolja od Malte.

Irska je stigla do bitnog boda u gostima protiv Danske, a Češka je nakon preokreta savladala Bugarsku 2:1.

Pobjede su zabilježili i Poljska protiv Sjeverne Makedonije 1:0, kao i Austrija protiv Slovenije istim rezultatom.