Finska - BiH: Kraj u Tampereu, Blijed nastup "Zmajeva", domaćin slavi Pukija

Zukanović na današnjem meču: Odbrana je zakazala u 56. minutu

A. ČULIĆ

8.6.2019

Kraj. Zaslužen trijumf Finske.

92' - Igra se sudijska nadoknada. Odavno više nemamo šta tražiti u Tampereu.

84' - Šehić je sada spasio katastrofu, Finska je u dva navrata propustila odličnu šansu.

77' - Džeko propušta veliku šansu. Čivić je dobro ubacio, Dijamant sjajno skočio, ali lopta odlazi pored gola.

74' - Pokušavamo nešto, ali Finci stižu na sve strane.

66' - Puki je neumoljiv. Raspad sistema u našoj selekciji. Finska vodi 2:0. Sam je na gol izašao najopsniji finski igrač i prebacio istrčalog Šehića.

61' - Džeko je nekako stigao do lopte poslije ubačaja Cimirota s lijeve strane, šutirao no Arajuri ga je izlokirao.

56' - Prva ozbiljnija akcija domaćina i 1:0. Puki je odlično prošao i rutinski sa 15 metara poslao loptu iza Šehića.

50' - Ubjedljivo najbolju priliku propustio je Duljević. Višća je vratio povratnu na deset metara, a Duljević šutirao pored gola. Šteta.

19:06 - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema izmjena u sastavu.

Kraj prvog poluvremena. Rezultat je 0:0. Vrlo loša igra na obje strane.

46' - Igra se sudijska nadoknada. Treći uzastopni korner za BiH.

43' - Finiš vrlo lošeg poluvremena.

37' - Džeko je dobro pokušao, nakon ubačaja Bičakčića.

33' - Prosinečki je žustro gestikulirao nakon jedne greške Sarića. Mora ta lopta ići mnogo brže. Iznervirao se selektor.

28' - Iako poluprilika, ovo je bila najbolja šansa za BiH. Višća je ubacio, a Duljević na odbijenu loptu natrčao i poslao je visoko preko gola.

26' - Loša utakmica, bez ozbiljnijih prilika na obje strane. Očito niko ne želi preuzeti veći rizik.

20' - Višća je ponovo prošao po desnoj strani i ubacio u sredini, ali Džeko nije mogao do lopte. Višća zasad naš najopasniji igrač.

15' - Bešić je beskompromisno sasjekao jednog finskog igrača, srećom nije dobio žuti karton. Ovo je bilo žestoko.

13' - Preuzeli smo dominaciju u ovim trenucima, lopta je mnogo više u nogama reprezentativaca BiH

8' - Prva intervencija Šehića, nakon greške Ćivića šutirao je Puki.

7' - Oprezni u ovim trenucima i jedni i drugi, prepustili smo loptu domaćinu.

4' - Prva smislena akcija naše reprezentacije, Višća je centrirao s desne strane, Džeko uspio u padu šutirati, ali je izblokiran.

18:03 - Počela je utakmica u Tampereu, poželimo sreću izabranicima selektora Roberta Prosinečkog.

Istovremeno se širom Evrope igra još pet kvalifikacionih utakmica, dok je od 20:45 na programu još njih pet. U našoj grupi igraju Armenija - Lihtenštajn (18) i Grčka - Italija (20:45)

_________________________________________

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas od 18 sati igra treći meč kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

Protivnik "Zmajevima" je reprezentacija Finske.

Dosad smo s Fincima odigrali samo jednu utakmicu, bio je to prijateljski duel u Zenici 2004., kada smo prvim golom Zvjezdana Misimovića u karijeri za BiH slavili 1:0. Bilo je to na oproštaju bivšeg kapitena Mirsada Hibića od dresa s državnim grbom.

U prethodne dvije utakmice kvalifikacija izabranici selektora Roberta Prosinečkog dobili su Armeniju 2:1 na Grbavici i remizirali protiv Grčke 2:2 u Zenici, nakon što su ispustili vodstvo od 2:0.

Zbog crvenog kartona u tom meču selektor danas neće moći računati na organizatora naše igre Miralema Pjanića.

Domaća selekcija na svom terenu nije poražena u prethodnih devet susreta, a u posljednjih devet utakmica nije primila gol.

S druge strane, reprezentacija BiH na posljednja tri gostujuća duela nije postigla gol.

Utakmicu sudi Danijel Stefanski iz Poljske.