Hrvatska se provukla protiv Velsa i vratila na pobjednički kolosijek

Gosti u nadoknadi promašili dvije izgledne prilike

V. Dedić

8.6.2019

Reprezentacija Hrvatske je u Osijeku pred punim tribinama savladala Vels i vratila se na pobjednički kolosijek u kvalifikacijama za Euro 2020. godine.

Izabranici Zlatka Dalića su opet odigrali, za njihove standarde, lošu utakmicu i u posljednjim trenucima spašavali bodove protiv gostiju sa Otoka.

Hrvatska u vodstvo dolazi u 17. minuti, nakon kontranapada Lovrens (Lawrence) se nije najbolje snašao ispred svog gola i nespretno je ubacio loptu u mrežu.

Na poluvrijeme se otišlo s minimalnom prednošću za domaću selekciju, a odmah na startu drugog dijela igre "Vatreni" dolaze do drugog pogotka.

Opet je odbrana Velsa slabo reagirala, lopta se odbila do Perišića, koji preciznim udarcem povećava na 2:0.

Gosti su se u igru vratili u 77. minuti preko Bruksa (Brooks), a do kraja su mogli stići i do poravnanja i jednog boda.

Ipak Geret Bejl (Gareth Bale), a kasnije i Vilson (Wilson) promašuju izgledne prilike.

U grupi H Island je minimalnim rezultatom savladao Albaniju na domaćem terenu, a jedini pogodak postigao je Gudmundson u 22. minuti.