Brazil laganom pobjedom protiv Bolivije otvorio Kopa Amerika

Upisali jubilarni 100. trijumf kontinentalnim takmičenjima

Kopa Amerika: Brazil siguran na otvaranju. AFP

J.A./Avaz Sport

15.6.2019

Utakmicom u Sao Paulu između domaćina Brazila i selekcije Bolivije počeo je ovogodišnji Kopa Amerika.

Brazil pobijedio rezultatom 3:0. Domaćini su do vodstva došli u 50. minuti Filipe Kutinjo (Philippe Coutinho) bio precizan s bijele tačke.  Prethodno je dosuđen penal zbog igranja rukom od strane jednog igrača Bolivije, a tom prilikom korišten je VAR.

Samo tri minuta kasnije, Kutinjo postigao novi gol i donio domaćinima predost od 2:0. Konačan rezultat postavio je u 85. minuti rezervista Everton Soareš (Soares) kada je udarcem s oko ivice šesnaesterca metara poslije prodora postigao treći gol za Brazilce.

Bila je to jubilarna 100. pobjeda za Brazil na kontinentalnim takmičenjima. Drugi meč u grupi A igra se u subotu od 21:00 sati, a sastaju se Venecuela i Peru.