Fantastične utakmice

Kopa Amerika: Urugvaj istakao kandidaturu za titulu. AFP

J.A./Avaz Sport

17.6.2019

Reprezentacije Paragvaja i Katara podijelili su bodove odigravši 2:2 u drugom meču prvog kola B grupe na Kopa Amerika.

Paragvaj je poveo u 4. minuti iz penala. Siguran s bijele tačke bio je  Oskar Kardozo (Óscar Cardozo). U 56. minuti Paragvaj je udvostručio prednost kada je Derlis Gonzales (Derlis González)  postigao prelijep gol udarcem s 25 metara.

Ipak, Katar se uspio vratiti u meč i u  68. minuti poslije odličnog udarca Alija Almoeza  (Almoez Ali) s 18 metara smanjio je na 2:1.

Do izjednačenja Katar je stigao u 77. minuti. Bila je to odlična akcija, sve je išlo na prvi pas, a pred golom se sjajno snašao Bualem Kuki (Boualem Khoukhi) koji je postavio konačan rezultat.

U prvom kolu grupe C Urugvaj je slavio protiv Ekvadora s ubjedljivih 4:0 i tako istakao kandidaturu za trofej kontinentalnog prvaka. Strijelci za Urugvaj bili su Nikolas Lodeiro (Nicolas), Edinson Kavani (Cavani), Luis Suarez  i Arturo Rafael Mina Meza koji zatresao vlastitu mrežu za konačan rezultat. Naredni rival u ovoj grupi Urugvaju je Japan, a Ekvador će igrati sa Čileom.