KOPA AMERIKA

Probuđeni Sančez odveo Čile u četvrtfinale

Indisponirana zvijezda Mančester junajteda postigla drugi gol u dva meča na ovom turniru

Sančez proslavlja pogodak. AFP

22.6.2019

Čileanski nogometaši slavili su i drugu pobjedu u okviru grupe C na Kopa Americi. Čileanci su savladali Ekvador sa 2:1 i imaju maksimalnih šest bodova na vrhu grupe ispred Urugvaja (4), Japana (1) i Ekvadora (0).

Ponovno se Aleksis Sančez (Alexis Sanchez) bio u centru pažnje. Postigao je drugi gol za Čile u 51. minuti nakon što je pogotkom Japanu u prvom kolu prekinuo pet mjeseci dug post u kojem nije zatresao mrežu. prvi gol za Čile postigao je Fuenzalida u osmoj minuti susreta, dok je za Ekvador pogodio Ener Valensija (Enner Valencia) u 26.

Ovom pobjedom Čile je prvi na tabeli sa šest bodova i osigurao je plasman u četvrfinale, s dva boda više od drugoplasiranog Urugvaja koji ima četiri. Japan ima jedan bod, a Ekvador još uvijek bez bodova.

Sančez je postigao na ovom turniru dva gola u dva meča, što je isti učinak kao i na 27 utakmica u dresu Mančester junajteda u svim takmičenjima prošle sezone.