Argentina preživjela: Martinez i Aguero odveli "Gaučose" u četvrtfinale Kopa Amerike

Kolumbija osvojila prvo mjesto u grupi

Slavlje Mesija i Aguera. AFP

V. D.

23.6.2019

Reprezentacija Argentine savladala je Katar u trećem kolu grupne faze Kopa Amerike 2:0 i ostvarila plasman u četvrtfinale.

"Gaučosi" su poveli u četvrtoj minuti preko Lautara Martineza, nakon velike greške odbrane Katara. Napadaču Intera nije bilo teško savladati golmana ekipe iz Azije.

Argentina je do drugog pogotka stigla u 82. minuti, na asistenciju Paula Dibale (Dybale) pogodio je Serhio Aguero (Sergio).

U drugoj utakmici Kolumbija je savladala Paragvaj 1:0, a jedini pogodak postigao je Kueljar u 31. minuti.

Kolumbija je završila na prvom mjestu sa maksimalnih devet bodova, Argentina je osvojila četiri, a Paragvaj dva boda.