I na Kurakau isto igraju fudbal: Kakav gol u 93. za plasman u četvrtfinale

Detalj iz 93. minute. Printscreen

A. Ču. / Avaz.ba

26.6.2019

Reprezentacija male otočke države Kurakaa plasirala se u četvrtfinale Gold kupa, prvenstva Srednje i Sjeverne Amerike koje se igra u SAD, i to nakon nevjerovatnog gola u 93. minuti protiv Jamajke.

Jamajčani su bili osigurali plasman, dok je Salvadoru u istoj grupi trebao samo bod. Međutim, Salvador je deklasiran od Hondurasa 4:0, pa je Kurakao doživio ekstazu samo nekoliko sekundi prije kraja meča.

Jamajka je povela golom Nikolsona (Nicholson) u 14. minuti, a onda, kada se činilo da će to biti i konačni rezultat, uslijedio je nevjerovatan trenutak, lopta je došla do Juriena Garija (Garri), koji je s dvadesetak metara poslao u rašlje.

Ovo će biti prvi put da će Kurakao igrati u nokaut fazi. Inače, preostalo je da se odigraju još utakmice 3. kola u grupi D, a sastaju se Trinidad i Tobago - Guajana, SAD - Panama (večeras).

Parovi četvrtfinala: Haiti - Kanada, Meksiko - Kostarika (29. juni), Jamajka - drugoplasirani iz grupe D, Kurakao - prvoplasirani iz grupe D (30. juni).