Egipat osigurao prolazak u nokaut fazu, Salah treći najbolji strijelac u historiji reprezentacije

Ispred njega samo Hosam Hasan

Novi uspjeh za Salaha. Arhiv

V. D.

27.6.2019

Reprezentacija Egipta sinoćnjom pobjedom protiv Konga od 2:0 osigurala je nakon dva kola prolazak u nokaut fazu Afričkog kupa nacija.

Domaćini su od samog početka vršili pritisak prema golu Konga, a u 25. minuti Elmohamadi je zatresao mrežu gostiju.

Stadiona je naprosto eksplodirao u 43. minuti, jer je gol postigao egipatski faraon, Mohamed Salah.

Napadač Liverpula je postigao 40. gol za reprezentaciju i probio se na treće mjesto najboljih strijelaca u historiji reprezentacije.

Ispred njega su samo Hasan El Sazli (El Shazly) i za sada nedodirljivi Hosam Hasan (Hossam Hassan), koji je postigao 68 pogodaka za najbolju selekciju Egipta.