Peru izbacio Urugvaj sa Kopa Amerike nakon penala, Suarez tragičar

Detalj s večerašnje utakmice. AFP

Piše: Al. Ti.

29.6.2019

U posljednjoj utakmici četvrtfinala Kopa Amerike Peru je napravio veliko iznenađenje i plasirao se u polufinale ovog takmičenja nakon lutrije i pobjede protiv Urugvaja.

Bilo je na kraju 5:4 nakon penala, a tragičar je bio Luis Suarez, koji nije iskoristio svoj udarac sa 11 metara.

Utakmica je međutim protekla u boljoj igri Urugvaja, koji je uputio čak 12 udaraca ka golu Galjesea.

Vrijedi istaknuti veliki promašaj Kavanija iz 25. minute, ali je iz izgledne situacije šutirao preko gola.

Urugvaj je ipak zabio dva gola u 60. i 74. minuti, ali su oba poništena nakon asistencije VAR-a.

Uslijedilo je izvođenje penala, gdje su reprezentativci Perua bili sretniji i spretniji i plasirali se u polufinale Kopa Amerike gdje će igrati protiv Čilea.