V. D.

11.7.2019

Sa susreta u Širokom Brijegu. Ž. Miličević

Nogometaši Širokog Brijega na Pecari su poraženi od kazahstanskog Kairata u prvom pretkolu Evropske lige.

Kairat, koji je prije tri sezone igrao plej-of Evropske lige, na Pecari je poveo golom Eseole u 29. minuti. Napadač gostiju izašao je sam ispred gola Zlomislića i rutinski pogodio.

Naš predstavnik do poravnanja dolazi u 34. minuti preko Ivana Enina, veznjak iz Rusije je sjajnim udarcem pogodio rašlje za 1:1.

U 58. minuti gosti ponovo dolaze do prednosti, Širokobriježani nisu uspjeli izbiti loptu u svom šesnaestercu i Eseola postiže drugi pogodak.

Mogao je Toni Jović do prvjenca u dresu Širokog u 66. minuti, ali njegov odličan udarac brani golman Kairata.

Samo dvije minute kasnije, domaćin propušta još jednu veliku šansu, gostujući igrači s gol linije izbijaju pokušaj Josipa Kvesića.

Do kraja nije bilo promjene rezultata i bh. predstavnika očekuje težak zadatak u revanšu za sedam dana.