Sarajevo savladalo Zrinjski u derbiju i pobjedom krenulo u odbranu titule

Benjamin Tatar jedini strijelac na utakmici

21.7.2019

Slavlje igrača Sarajeva - Avaz
Detalj s utakmice - Avaz
+22

Sarajevo je na Koševu savladalo Zrinjski 1:0 u derbiju prvog kola Premijer lige i tako na najbolji način krenulo u odbranu titule.

U otvorenoj utakmici obje ekipe su željele pobjedu, a jedini pogodak smo vidjeli u drugom poluvremenu.

Prvu pravu priliku propušta Sarajevo u 11. minuti, Slobodan Milanović je prošao po lijevoj strani, ubacio za Mersudina Ahmetovića koji kasni na prvoj stativi, a lopta dolazi do Šišića koji iz drugog plana šutira i pogađa prečku.

Uzvratio je Zrinjski samo nekoliko minuta kasnije, Miljan Govedarica je izašao sam ispred gola Sarajeva, ali Vladan Kovačević sjajno brani njegov udarac.

U prvoj minuti nastavka smo vidjeli jedini pogodak na utakmici, Tatar je prošao desnom stranom, njegov udarac pogađa jednog igrača Zrinjskog, a lopta ulazi u mrežu gostiju za veliko slavlje domaćih igrača.

Najbolju priliku za Zrinjski propustio je Ivan Lendrić u 73. minuti koji šutira preko gola. Nedugo nakon toga Čurjurić je pokušao dalekometnim udarcem.

Krste Velkoski je mogao udvostručiti prednost bordo tima u posljednjim trenucima utakmice, ali se spetljao i izgubio loptu.