8.8.2019

S utakmice u Zenici - Avaz
+6

21:48 - Kraj u Zenici. Poraz Sarajeva 1:2.

90' - Još jednu sjajnu priliku promašio je Šišić.

87' - Šišić je promašio stopostotnu priliku. Fulio je loptu u izglednoj situaciji.

84' - Opet izgledan šansa za Sarajevo. Šišić je iz centaršuta pogodio prečku. Sarajevo je ravnopravan rival, ali nije iskoristilo svoje šanse.

81' - Handžić postiže gol za 1:2. Odlično je skočio i pogodio sa pet metara.

21:26 - Nastavlja se utakmica. Ipak, mnogo navijača sa zapadne tribine izašlo je sa stadiona.

76' - Upaljene dvije baklje, delegat ponovo prijeti. Jedna baklja ubačena u teren. Prekid utakmice. Igrači odlaze prema svlačionici.

71' - Moukam je siguran s bijele tačke. 2:0 za goste.

70' - Penal za BATE. Lazić je oborio Skavijuša.

69' - Opasan šut Stasevića sa desetak metara ispod prečke vadi Kovačević.

66' - Dobar šut Hebibovića, lopta je prohujala pored stative. Sarajevo puno bolje u nastavku.

62' - Dobra prilika za Šerbečića, pucao je glavom preko gola. Navijači Sarajeva izvjesili su parolu: "O smrti bijedna, Izetu Naniću nisi do koljena".

58' Mustafić ulazi umjesto Đokanovića koji se povrijedio.

52' - Stopostotna šansa. Handžić je pogodio vanjski dio mreže. Navijači BATE-a stigli su na početak drugog poluvremena.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Zenici. Spiker daje posljednje upozorenje za baklje i petarde.

20:49 - Gotova je utakmica u Malmeu. 3:0 slavio je domaćin.

89' - Odlična prilika za Zrinjski da zabije počasni gol, ali iz blizine je promašio Staniša Mandić.

20:33 - Poluvrijeme u Zenici.

44' - U Zenici je delegat upozorio navijače da će isprazniti tribinu ako se upali još jedna baklja i petarda.

74' - Malme sada već ima visoku prednost. 3:0 je.

67' - U Malmeu je 2:0. Kristijansen strijelac.

34' - Odlična prilika za Harisa Handžića da izjednači u Zenici. Sa šet metara glavom pucao je preko gola.

59' - Malme je imao nestvarno dobru priliku, lopta je prohujala milimetre iznad prečke. Zrinjski je imao sreće.

28' - Opasan napad za BATE, ali Kovačević je na mjestu.

25' - Tatar je oštro šutirao s vrha kaznenog prostora, ali tik pored stative.

19' - BATE je poveo u Zenici. Baga je strijelac.

18' - Prva poluprilika za BATE, ali raščišćava Lazić.

11' - Handžić je pokušao sa 18 metara, ali je izblokiran. Sarajevo dominira.

5' - Dobra akcija Sarajeva. Hebibović je izuzetno agilan.

19:47 - Kraj poluvremena u Malmeu. Domaći vode 1:0.

19:45 - Počela je utakmica u Zenici. Sarajevo bez Ahmetovića, zamijenit će ga Handžić.

36' - 1:0 za Malme. Stigla je kazna za promašaj Govedarice. Tako to ide na ozbiljnom nivou.

33' - Prosto je nemoguće šta je sada promašio Govedarica. Zrinjski je mogao imati vodstvo.

30' - Malme je krenuo ofanzivnije u ovim trenucima. Za to vrijeme u Zenici je Ahmetović napustio zagrijavanje i njegov nastup je upoitan.

25' - Kristijansen je promašio izglednu priliku. Ovo je bilo teže promašiti.

18' - Igra se na sredini terena, bez ozbiljnijih prilika.

9' - Zrinjski se zasad jako dobro nosi s favoriziranim domaćinom.

19:00 - Počela je utakmica u Malmeu.

Zrinjski igra u sljedećem sastavu: Brkić, Čirjak, Hadžić, Šovšić, Barbarić, Rugašević, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.

Večeras su na programu prve utakmice 3. pretkola Evropske lige.