Poraz Sarajeva: BATE slavio u Zenici, Šišić se mogao proslaviti

Strijelci za goste Baga u 19. i Moukam u 77. minuti, Handžić u 81. za domaćina

Detalj s utakmice. D. Jurišić

A. Ču. / Avaz.ba

8.8.2019

Fudbaleri FK Sarajevo nisu uspjeli izvući iole povoljan rezultat protiv BATE Borisova i pored vrlo solidne predstave u Zenici.

Dominirali su igrači bh. prvaka većim dijelom utakmice, ali BATE je iskoristio dva momenta i u stilu oubiljnih evropskih ekipa postigao dva gola.

Gosti su poveli 1:0 preko Bage u 19. minuti. Dobru akciju odigrali su bjeloruski igrači po lijevoj strani.

Sarajevo je nakon gola prijetilo, nekoliko prilika promašio je Handžić koji je zaigrao umjesto Ahmetovića koji se povrijedio na zagrijavanju.

I u drugom poluvremenu prijetio je bordo-tim, ali bez uspjeha.

Jako dobru priliku promašio je Hebibović koji je pucao sa 16 metara, a onda je uslijedila kazna. Nakon kontre Lazić je oborio jednog od gostujućih igrača, sudija je svirao penal, a Moukam je bio siguran sa 11 metara.

U 77. minuti utakmica je bila prekinuta zbog ubacivanja baklji u teren.

Nakon što je nastavljena, Haris Handžić je postigao gol glavom sa pet metara u 81. minuti.

Do kraja Šišić se mogao proslaviti u tri navrata.

Prvi put je u 84. pogodio prečku iz centaršuta, onda je u 87. fulio nemoguće, da bi u 90. također promašio stopostotnu šansu.