Liverpul sa četiri gola ispratio Norvič za ubjedljivu pobjedu na početku sezone

Uvjerljiv trijumf Liverpula. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

9.8.2019

U okviru prvog kola engleske Premijer lige, ekipa Liverpula je na Enfildu deklasirala novajliju Norvič rezultatom 4:1.

Izabranici Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu kada su zabili četiri gola.

Domaćini su poveli već u 7. minuti kada je autogol postigao Henli (Hanley).

U 19. minuti bilo je već 2:0, a strijelac je bio Salah nakon asistencije Firmina.

Salah je upisao i asistenciju u 28. minuti, a u strijelce se upisao van Dajk (Dijk).

Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je Origi u 42. minuti.

U drugom dijelu, koji je bio više revijalnog karaktera domaćini su čuvali veliku prednost, a gosti, za koje nije nastupio i potencijalni bh. reprezentativac Mario Vrančić uspjeli su postići počasni gol, a strijelac je bio Puki u 64. minuti.

Ostalo je do kraja 4:1 za Redse koji su na najbolji način krenuli u utrku za titulu.