Liverpul na penale savladao Čelsi u historijskom meču

Nakon 90 minuta bilo 1:1, poslije produžetaka 2:2

A. Ču. / Avaz.ba

14.8.2019

Sa utakmice u Istanbulu. AFP

U finalu Superkupa Evrope između evropskog prvaka Liverpula i osvajača Evropske lige iz prošle sezone slavio je tim Jirgena Klopa (Jurgen Klopp) i to nakon penala.

Utakmica je odigrana u Istanbulu na stadionu Bešiktaša, a historijska je jer je prvi put u finalu nekog UEFA-inog takmičenja meč sudila žena.

Čelsi je poveo u 36. minuti preko Olivijea Žirua (Olivier Giraud), a izjednačio je Sadio Mane u 48.

Nakon 1:1 tokom regularnih 90 minuta ušlo se u produžetke, a Mane je tamo na treću godišnjicu potpisa za "Redse" postigao još jedan gol. On je postao ujedno drugi afrički igrač nakon Fredrika Kanutea (Fredrica Kanoute) koji je zabijao u finalima evropskog Superkupa.

Ipak, šest minuta poslije Žorginjo (Jorginho) je iskoristio jedanaesterac, pa se nakon 120 minuta i 2:2 pristupilo izvođenju penala. Nakon šest serija slavio je Liverpul budući da je posljednji šut promašio Abraham, tačnije odbranio mu je Adrian.