Strijelci za Želju Bogičević i Sadiković, a za Tuzlake Bekrić i Hodžić

A. Ču. / Avaz.ba

17.8.2019

S utakmice na Grbavici. M. Kadrić

Fudbaleri Slobode prekinuli su pobjedničku seriju Željezničara, otkinuvši bod s Grbavice (2:2).

Željezničar je u vodstvo doveo Jadranko Bogičević nakon fenomenalnog centaršuta Damira sadikovića lijevom nogom s lijeve strane.

Sloboda je izjednačila preko bivšeg Željinog igrača Samira Bekrića, u 41. minuti. Veznjak Tuzlaka pokazao je da još ima znanja u njegovim nogama, a gol iz slobodnog udarca može komotno ući u uži izbor za TV špice.

Samo četiri minute kasnije, u sudijskoj nadoknadi prvog dijela Sadiković je svoju maestralnu igru zaokružio također lgolom iz slobodnjaka sa 30 metara.

Hladan tuš desio se u 80. minuti. Hodžić je ušao u igru i sa svoje klupe krenuo na gol Želje, prilikom kornera. Filip Erić loše je procijenio loptu, a Hodžić je nakon desetak sekundi provedenih u igri zabio gol glavom.

U drugoj utakmici u istom terminu Mladost je iznenadila Borac u Banjoj Luci odigravši 0:0.