Dinamo slavio protiv Rosenborga, Zvezda remizirala u Švicarskoj, Olimpijakos deklasirao Krasnodar

Slavlje igrača Dinama. Sanjin Strukic / Pixell

Piše: Al. Ti.

21.8.2019

Odigrane su tri utakmice play-offa Lige prvaka.

Zagrebački Dinamo je slavio protiv Rosenborga na prepunom Maksimiru rezultatom 2:0.

Dinamo je u vodstvo došao već u 8. minuti kada je Petković pogodio sa bijele tačke.

Nastavili su domaći da dominiraju, a nakon 28. minuta vodili su čak 2:0. Strijelac je bio Oršić.

Mogli su "modri" imati čak tri gola prednosti u prvom poluvremenu, ali Moro je u 34. minuti pogodio prečku.

U finišu prvog dijela i Rosenborg je imao šansu, ali Reginiusen je glavom šutirao pored gola.

U drugom dijelu prvu šansu imali su gosti, ali udarac Akintola odlazi pored gola. U 57. minuti novu priliku propušta Adegbenro koji pogađa prečku. U tim trenucima Rosenborg je dominirao terenom.

Prvu veliku šansu u drugom dijelu Dinamo promašuje u 73. minuti kada Ademi šutira pored gola.

Olmo je mogao do gola u 82. minuti, ali njegov šut brani golman Rosenborga Hansen.

Ostalo je 2:0 za Dinamo, koji tako u Norvešku ide sa velikom prednošću od dva gola.

U preostale dvije utakmice Crvena zvezda je ostvarila sjajan rezultat na gostovanju u Švicarskoj protiv Jang Bojsa (Young Boys), a bilo je 2:2.

Domaćini su poveli golom Asale u 7. minuti. Ipak Zvezda do izjednačenja dolazi u 18. kada Degenek postiže gol.

Gosti iz Beograda dolaze do potpunog preokreta nakon što je Garsija početkom drugog dijela pogodio za 2:1.

Ipak Jang Bojsi do izjednačenja dolaze sa penala u 76. minuti za konačnih 2:2.

I u posljednjoj utakmici večerašnjeg programa Olimpiakos je deklasirao Krasnodar rezultatom 4:0 i jednom nogom se plasirao u Ligu prvaka.

Strijelci za tim iz Atine bili su Guerero, Ranđelović (dva puta) i Podense za ubjedljiv trijumf.