"Mama mia": Edin Džeko, dijamantski, zabio i asistirao protiv Đenove, ali remi na kraju

"Vučica" odigrala 3:3 na startu

Minijatura Džeke. Twitter

Piše: A. Ču. / Avaz.ba

25.8.2019

Edin Džeko još jedanput pokazao svjetsku klasu. U prvom kolu Serie A postigao izvanredan gol i upisao asistencijuč. Čitav Rim slavi kapitena reprezentacije BiH.

Džeko je dao gol u 30. minuti nakon centaršuta Kristantea (Cristante) sjajno primio loptu a onda u stilu nejvećih svjetskih virtuoza oslobodio se nekoliko čuvara i rutinskim udarcem pogodio nebranjeni dio mreže gostujućeg golmana.

Rezultat na poluvremenu bio je 2:2. KOlarov je postigao nevjerovatan gol za 3:2 iz slobodnjaka, ali je na kraju gostujući tim uspio doći do izjednačenja.

U ostalim utakmicama postignuti su sljedeći rezultati: Udineze - Milan 1:0, Kaljari - Breša 0:1, Sampdorija - Lacio 0:3, SPAL - Atalanta 2:3, Torino - Sasuolo 2:1, Verona - Bolonja 1:1.