"Azuri" otpor slomili u finišu

Slavlje igrača Italije. AFP

N. D.

5.9.2019

U Jerevanu svoju utakmicu "Grupe " J, kvalifikacija za Evropsko prvenstvo igrali su Armenija i Italija, a uvod u utakmicu bio je prilično šokantan za goste. Domaći tim je poveo golom Aleksandera Karpantjana u 11. minuti i izazavao pravu ludnicu na tribinama stadiona u Jerevanu. Italijani su poravnali u preko Andree Belotija (Belotti) u 28. minutu, pa je na poluvremenu 1:1.

Dugo su gosti lomili otpor selekcije Armenije i na kraju uspjeli. U 77. minuti pogodio je Lorenco Pelegrini (Lorenzo), da bi konačnih 1:3 postavio Beloti svojim drugim golom tri minute kasnije.

Italija sada ima maksimalnih 15 bodova iz pet odigranih utakmica, dok je Armenija ostala na četiri, koliko ima i bh. reperezentacija uoči ogleda sa Lihtenštajnom.

Večeras u našoj grupi igraju svoj susret Finska i Grčka, a prema kladionici Mozzart domaći su favoriti.