KVALIFIKACIJE

Uživo / BiH - Lihtenštajn: Ovo je sada već potop, Gojak maestralnu partiju krunisao drugim golom

Gojak doveo "Zmajeve" u vodstvo

Piše: A. Ču. / Avaz.ba

5.9.2019

S večerašnje utakmice - Avaz
+14

22:33 - Kraj. Uvjerljiva pobjeda u neuvjerljivoj igri. U Armeniju "Zmajevi" ipak idu pjevajući.

89' - Ne zaustavljaju se "Zmajevi", Gojak je igrač utakmice, sada već 5:0.

87' - Ovo je sada već potop. I pored blijede partije, Višća zabija za 4:0.

85' - Pročepilo je. Džeko postiže gol za 3:0. Nakon ubačaja Gojaka pogodio je glavom.

82' - Duljević je konačno probio gostujuću odbranu. Šutirao je s 20 metara, a lopta se odbila od dva protivnička igrača dok nije zatresla mrežu.

74' - Sada je BiH imala dobru priliku, ali gostujući golman dobro reaguje.

67' - Apsolutno se ništa ne dešava na terenu, kao da se nikome i ne igra.

60' - Korner za Lihtenštajn, zvižduci sada pojačani.

58' - Rade Krunić je pokušao iz daljine. Čuju se djelomično zvižduci na Bilinom polju.

55' - Izašao je Milošević, ušao Duljević.

52' - Nema većih uzbuđenja.

21:46 - Počelo je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

21:30 - Kraj prvog poluvremena

45' - Gosti su pokušali dalekometni šutem, ali bezuspješno.

39' - Džeko je sve prošao sam i odlično šutirao, ali lopta odlazi malkice pored gola.

34' - Šut Pjanića iz slobodnjaka sa 25 metara, golman brani krajnjim naporom.

24' - Džeko je pogodio prečku. Sada izmjena u našem timu, izašao je povrijeđeni Šunjić, ušao Mihojević.

21' - Džeko se poigrao i šutirao sa desetak metara. Zamalo da postigne svoj 57. gol.

18' - Kakav šut Miralema Pjanića.

16' - Stiče se dojam da je utakmica već riješena. Gosti ne mogu do lopte.

11' - Gojaaaaaaaaaaaaaaaaaak. 1:0 je za BiH. Odlična asistencija Džeke.

10' - prva dobra prilika za BiH, Džeko je pucao preko gola.

8' - Greška Šunjića, Lihtenštajn je imao odličnu priliku.

3' - BiH ima terensku inicijativu.

20:45 - Počela je utakmica. Gosti su krenuli s centra.

20:39 - Prije samog intoniranja himni, zvanični spiker poželio je brz oporavak Emiru Spahiću.

Fudbalska reprezentacija BiH večeras u Zenici igra meč 5. kola kvalifkacija za odlazak na EP 2020.

U prva četiri kola naša reprezentacija osvojila je samo četiri boda i više nema prava na kiks.

Protivnik "Zmajevima" je selekcija Lihtenštajna. Posljednji susret BiH i Lihtenštajn su odigrali u septembru 2014. godine. Sa dva pogotka Ibiševića i jedan Džeke, naš nacionalni tim na kraju je slavio s uvjerljivih 3:0.

Za reprezentaciju BiH će večeras utakmicu početi slijedeći sastav: Šehić, Todorović, Šunjić, Zukanović, Kolašinac, Pjanić, Krunić, Gojak, Višća, Milošević i Džeko.

Utakmicu sudi Glen Niberg (Glenn Nyberg) iz Švedske.