ZENICA

Igru briši, bodove piši: Pogledajte sve golove "Zmajeva" u utakmici protiv Lihtenštajna

Piše: Al. Ti.

5.9.2019

Detalj sa večerašnje utakmice - Avaz
+10

Nogometna reprezentacija BiH savladala je večeras u Zenici na Bilinom polju selekciju Lihtenštajna rezultatom 5:0 i tako ostvarila i drugu pobjedu u ovim kvalifikacijama.

U prilično nezanimljivoj utakmici pred oko osam hiljada gledalaca, poveli smo golom veznjaka Dinama Amera Gojaka u 11. minuti.

Prethodila je sjajna akcija Miloševića i Džeke, a naš kapiten je upisao sjajnu asistenciju.

Prvu šansu na utakmici imali su gosti, ali je Šehić dobro intervenirao nakon šuta Salanovića.

BiH je u 11. minuti povela s 1:0, a strijelac je nakon asistencije Edina Džeke bio Amer Gojak.

Uslijedili su novi napadi našeg nacionalnog tima, a u promašajima prednjačio Edin Džeko, koji je u nekoliko navrata propustio realizirati dobre šanse. Najbolju je imao u 25. minuti kada je pogodio prečku.

U drugom dijelu ista meta, isto odstojanje. Napadi naše selekcije bili su jalovi i spori, a nerijetko su izabranike Roberta Prosinečkog navijači častili i zvižducima.

Iako je naša reprezentacija dominirala tokom drugog dijela, vrijedi samo istaknuti šut Duljevića iz 70. minute, te nekoliko minuta kasnije kada je nakon asistencije Džeke zicer promašio Šunjić.

Za 2:0 pogodio je rezervista Haris Duljević, koji je šutirao sa nekih 20-ak metara. Lopta je zakačila čak dva igrača Lihtenštajna i prevarila golmana gostiju.

Na 3:0 povisio je kapiten Edin Džeko, koji je u 85. minuti nakon ubačaja Gojaka glavom sjajno pogodio za 3:0. Na 4:0 postavio je Višća u 87. minuti, a konačnih 5:0 postavlja Gojak u 89. minuti susreta.

Izabranici Roberta Prosinečkog sada nakon pet odigranih utakmica imaju sedam bodova.

Prva u našoj grupi je Italija sa maksimalnim učinkom, dok je Finska druga sa 12 osvojenih poena.

Naredni susret Zmajevi igraju u nedjelju u Armeniji.