Italija slavila protiv Finske, Lihtenštajn šokirao Grčku u Atini

Italija slavila u Finskoj. AFP

Al. Ti. / Avaz.ba

8.9.2019

U posljednje dvije utakmice grupe J u kojoj je smještena i Bosna i Hercegovina, večeras je Italija na gostovanju slavila protiv Finske, dok je Grčka neočekivano remizirala sa Lihtenštajnom.

Na stadionu Ratina u Tampereu, Finska je dočekala Italiju i na kraju upisala prvi poraz u kvalifikacijama.

Poveli su gosti golom Imobilea (Immobile) u 59. minuti. Desetak minuta kasnije domaćini dolaze do izjednačenja, a strijelac sa bijele tačke bio je Puki.

Pobjedu Italiji donosi Žoržinjo (Jorginho) u 79. minuti.

U drugom susretu Grčka je na svom terenu igrala sa "amaterima" iz Lihtenštajna 1:1.

Sve je ličilo na još jedan težak poraz Lihtenštajna nakon 33. minute kada su Grci preko Macurasa (Masouras) poveli 1:0.

Šok za domaćina došao je u finišu kada gosti preko Salanovića dolaze do prvog boda u kvalifikacijama.

U ovoj grupi prva je Italija koja ima sve pobjede, dok je Finska druga sa 12 bodova. Armenija je treća sa 9, dok naša selekcija ima 7.