Liverpul poražen u Napulju, norveški tinejdžer ispisao historiju

Dortmunda bio opasniji od Barcelone, ali je završeno 0:0 zahvaljujući nevjerovatnom Ter Štegenu

Prvak Evrope poražen u Napulju. Twitter

Piše: A. Ču. / Avaz.ba

17.9.2019

Samo četiri tinejdžera zabijala su golove u Ligi evropskih prvaka. Raul 1995., Jakubu Ajegbeni (Yakubu Ayegbeni) 2002., Vejn Runi (Wayne Rooney) 2004. i nakon 15 godina Erling Braut Haland, večeras za Salzburg protiv Genka.

Fantastični norveški napadač načeo je mrežu već u 2. minuti, a do kraja meča postigao je het-trik i zvijezda je prve večeri nove sezone najelitnijeg klupskog takmičenja.

Da utisak bude još intenzivniji on je prvi igrač koji je u debiju u Ligi prvaka za poluvrijeme zabio het-trik, a ukupno je osmi u historiji koji je to učinio u debiju u ovom takmičenju.

U derbijima u Napulju i Dortmundu, branilac naslova Liverpul je doživio poraz 2:0, dok je Barcin Ter Štegen bio prosto nevjerovatan protiv Borusije. Domaćin je bio bolji, ali je završilo 0:0. Golman gostiju odbranio je i penal Marku Rojsu (Marco Reus). Pola sata za Barcu je odigrao i oporavljeni Lionel Mesi (Messi).

Rezultati i strijelci prvih utakmica u novoj sezoni:

Grupa E: Napoli – Liverpul 2:0 (Mertens 82 pen, Ljorente 90+2), Salzburg – Genk 6:2 (Haland 2, 34, 45, Čan 36, Sabašlai 45+2, Ulmer 66 – Lucumi 40, Samata 52).

Grupa F: Inter – Slavija 1:1 (Barela 92 – Olajinka 63), Dortmund – Barcelona 0:0.

Grupa G: Lion – Zenit 1:1 (Azmun 41 – Depaj 50 pen), Benfika - RB Lajpcig 1:2 (Seferović 84 - Verner 69, 79).

Grupa H: Čelzi – Valensija 0:1 (Rodrigo 74), Ajaks – Lil 3:0 (Promes 18, Alvarez 50, Taljafiko 63).