Napadač gostiju postigao tri, a Mandić jedan gol

Lendrić: Postigao het-trik. Arhiv

Dž. Delić

18.9.2019

Fudbaleri Zrinjskog bili su uvjerljivi u šesnaestini finala Kupa BiH, savladavši u Gradačcu Zvijezdu sa 4:0.

Zrinjski je od početka utakmice ofanzivno krenuo ka golu Azura Aljkanovića i nakon nekoliko pokušaja u 15. minuti načeo mrežu Zvijezde. Nakon slobodnog udarca Ivan Lendrić se najbolje snašao u šesnaestercu domaćih i Zrinjski doveo u vodstvo 0:1.

Dubinski ubačaj po sredini terena za Ivana Lendrića bio je odlična prilika da se ponovo u 35. minuti upiše u listu strijelaca.

Lendrić je i u drugom poluvremenu nastavio da trese mrežu Zvijezde. Het-trik postiže u 60. minuti za vodstvo Zrinjskog od 0:3. Golijada je nastavljena i nakon izlaska Lendrića a strijelac u 71. minuti je Staniša Mandić. To je bio i konačan rezultat utakmice 0:4.

Zvijezda – Zrinjski 0:4 (0:2)

Gradačac. Stadion: Banja Ilidža.

Gledalaca: 600

Sudija: Admir Musić (Sarajevo) – 6,5.

Pomoćnici: Enes Đozić i Emir Zahiragić (oba Sarajevo).

Delegat: Ferid Čovčić (Goražde).

Strijelci: 0:1 Lendrić (15.), 0:2 Lendrić (35.), 0:3 Lendrić (60.) 0:4 Mandić (71.)

Žuti kartoni: Đekić, Antić (Zvijezda).

Igrač utakmice: Ivan Lendrić (Zrinjski) – 7,5.

Zvijezda: Aljkanović 5,5, Antić 6, Arnautović 6, S. Jazvin 5,5 (75. Hećimović), Mojović 6, Šarić 6, Fačić 6 (72. Musić), Mahmutović 5,5, Ćulum 6, A. Jazvin 5,5 (65. Devedžić 5,5), Đekić 5,5. Trener: Senad Hadžić.

Zrinjski: Soldo 7, Čoko 6,5, Čeliković 7, Čirjak 6,5, Zlomislić 7, Pezer 6,5, Barišić 6, Lendrić 7,5 (61. Rugašević 6), Jakovljević 7, Mandić 7 (75. Bencun), Govedarica 6,5 (68. Kunić 6). Trener: Hari Vukas