Velež slavio u lijepoj utakmici u Gračanici, Beriša spriječio iznenađenje

Domaći poveli već u trećoj minuti

S utakmice u Gračanici. H. Čalić

Piše: H. Čalić

18.9.2019

Dobar teren gradskog stadiona “Luke” u Gračanici, pet lijepih golova i na koncu zasluženo Velež ide dalje u Kupu BiH, bilans je večerašnje utakmice 16-tine Kupa BiH u Gračanici.

U redovima Bratstva nije bilo trojice stadnadrnih nogometaša, opravdano odsutnog kapitena Šuše, povrijeđenoh Ćosića, i golmana Divkovića, ali je i trener gostiju Feđa Dudić, odmarao nekoliko nogometaša.

Već u 3.minutu branič domaćih Mujčić, doveo je Bratstvo u vodstvo, da bi isti igrač u 26. minutu postigao i autogol. Tada je na scenu nastupio najbolji igrač susreta Valmir Beriša i sa dva gola pokopao nade Bratstva u dalji prolaz. Bajić je u 65. minutu smanjio na 2:3 za konačan rezultat i radost grupice navijača “Red Army”.