Dinamo očitao lekciju Atalanti, Zvezdin bunker nije izdržao protiv Bajerna

Di Marija blistao u pobjedi PSG-a protiv Real Madrida, Oršić odigrao utakmicu života na Maksimiru

Zvezda se držala do pogotka Komana. Twitter

Piše: A. Ču. / Avaz.ba

18.9.2019

Zagrebački Dinamo očitao je lekciju Atalanti u prvom poluvremenu utakmice i već nakon 11 minuta postigao više golova (jedan), nego u svih šest nastupa u elitnom takmičenju prije tri godine (nijedan).

Do kraja prvog dijela imao je tim Nenada Bjelice, koji nije u početni tim uvrstio Gojaka i Hajrovića, vodstvo 3:0, a napadao je kao da u najmanju ruku igraju protiv Slaven Belupa. Mislav Oršić postao je prvi igrač u historiji Dinama koji je zabio het-trik u Ligi prvaka.

Crvena zvezda dosta dobro se odupirala napadima Bajerna na Alijanc areni, ali su popustili u 34. minuti kada je Koman (Coman) doveo domaće u vodstvo, ostala dva gola primili su u samom finišu. Dobru utakmicu odigrao je Felipe Kutinjo (Coutinho) koji je atraktivnim potezima pokazao da će biti veliko pojačanje za Bavarce.

Anhel di Marija (Angel di Maria) briljirao je u okršaju PSG-a i Real Madrida, zabivši u 100. svom nastupu u Ligi prvaka dva gola, dok je drugom derbiju na Vanda Metropolitano stadionu Juvenstus imao 2:0 protiv Atletiko Madrida i postao tek treća ekipa koja je zabila dva gola timu Dijega Simeonea na njihovom terenu u Ligi prvaka, ali je domaćin izjednačio u sudijskoj nadoknadi.

Rezultati večerašnjih utakmica:

Grupa A: Briž - Galatasaraj 0:0, PSG - Real Madrid 3:0 (Di Marija 14, 33, Menije 90+1).

Grupa B: Bajern Minhen – Crvena Zvezda 2:0 (Koman 34, Levandovski 80, Miler 90+1), Olimpijakos - Totenhem 2:2 (Podens 44, Valbuena 54 pen - Kejn 26 pen, Moura 30).

Grupa C: Šahtar – Mančester siti 0:3 (Mahrez 24, Gundogan 38, Žezus 76) , Dinamo - Atalanta 4:0 (Leovac 11, Oršić 31,42, 68).

Grupa D: Juventus – Atletiko Madrid 2:2 (Savić 70, Erera 90 - Kvadrado 48, Matuidi 65) , Bajer Leverkuzen – Lokomotiv Moskva 1:2 (Hevedes 25 autogol - Krihovjak 16, Barinov 37).