Brozović i Lukaku pogađali za Inter u velikoj pobjedi nad Milanom

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

21.9.2019

Veliki gradski derbi, "Derby della Madonnina" između Milana i Intera odigran je večeras na stadionu San Siro.

Pobjedu je odnio "gost" Inter koji je slavio rezultatom 2:0.

Inter je tokom cijelog susreta bio bolji rival, a prvu šansu vidjeli smo već u 12. minuti kada je Martinez šutira, ali njegov udarac brani Donaruma.

Ponovo je mladi golman Milana odlično intervenirao kod udarca Lukakua. Imao je mnogo sreće u 21. minuti kada je D'Ambrosio pogodio stativu.

Dominacija je nastavljena i dalje, a izdvajamo šanse D'Ambrosija i Martineza, ali se rezultat nije mijenjao.

Na odmor se odlazi sa rezultatom 0:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Inter je zasluženo poveo, a strijelac je bio Marcelo Brozović.

Nastavio je Inter sa napadima, a u 61. minuti Martinez je ponovo imao sjajnu šansu, ali Donaruma brani.

Konačnih 2:0 postavlja Lukaku u 78. minuti. Mogao je Inter i do trećeg gola, ali Politano je u 81. minuti pogodio prečku.

Treba istaknuti da bh. reprezentativac Rade Krunić nije ulazio u igru za ekipu Milana.

Inter je nakon ove pobjede ponovo lider na tabeli sa 12 osvojenih bodova, dva više od aktuelnih prvaka Juventusa.