Ovo nije Barcelona: Granada s lakoćom savladala aktuelne prvake

U utakmici u kojoj je domaći tim dominirao tokom cijelog susreta

Veliko slavlje igrača Granade nakon vodećeg gola Aziza. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

21.9.2019

Aktuelni prvaci Španije, ekipa Barcelone još jednom je razočarala armiju fanova širom svijeta i večeras sasvim zasluženo poražena od Granade u Katalonskom derbiju rezultatom 2:0.

U utakmici u kojoj je domaći tim dominirao tokom cijelog susreta, vrijedi istaknuti neshvatljive greške pojedinih prvotimaca Barce, koji svojom igrom večeras ne bi mogli igrati niti u nekoj prosječnoj ekipi u Evropi.

Osim posjeda, od kojeg nisu imali nikakve koristi, Barca nije pokazala ništa.

Granada je povela već nakon 63 sekunde kada je Aziz (Azeez) pogodio za 1:0.

Nastavila je Granada sa napadima, ali udarac Puertasa dobro brani Ter Stegen. Koliko je Barca bila "opasna" u prvom dijelu najbolje pokazuje podatak da je najbolju šansu imao Suarez, kada je šutirao iz slobodnjaka, ali je pogodio samo živi zid.

U drugom poluvremenu ušao je i Mesi u igru, ali ni on ništa nije pomogao. Domaći fudbaleri su prepustili gostima inicijativu i pokušavali ugroziti Ter Stegena preko kontri.

Igrala se 65. minuta kada je nakon jedne gužve u šesnaestercu Vidal igrao rukom, a nakon pregleda VAR-a dosuđen penal za Grenadu. Siguran izvođač bio je Vadiljo.

Ostalo je do kraja 2:0 za Granadu, koja je sada, vjerovali ili ne, vodeći tim Primere sa 10 bodova, dok je Barca sedma.