Kad nema VAR-a: Uz pomoć mobitela uvjeravali sudiju da ispravi grešku

Nisu željeli prihvatiti odluku arbitra

Indonezija: Detalj s utakmice. Screenshot

J. A. / Avaz Sport

22.9.2019

Videotehnologija (VAR) izazvala je pravu revoluciju u nogometnom svijetu. Ipak, u nekim državama, kao što je Indonezija, VAR još nije u upotrebi pa nam iz te zemlje stiže i jedna nesvakidašnja scena. Na meču između Bornea i Maudra junajteda gostujući nogometaši koristili su, naime, mobitel kako bi uvjerili sudiju da ispravi grešku.

Pri rezultatu od 1:1 na samom kraju utakmice dosuđen je penal za Borneo nakon što je Berlijan (Berlian) srušio Širana (Shirano).

Nogometaši Maudra nisu željeli prihvatiti ovu odluku glavnog sudije pa je uslijedio prekid od osam minuta.

Potom su Berlijan i Gončalves (Goncalves) uzeli mobitel kako bi pokušali uvjeriti sudiju Fadilaha da je napravio grešku kad je pokazao na bijelu tačku, ali arbitar nije promijenio svoju odluku.

Penal je na kraju izveden, i to u 104. minuti, a strijelac za pobjedu bio je Baru.