Liverpul i dalje nepobjediv, Arsenal nakon velikog preokreta slavio protiv Aston Vile

Slavlje igrača Liverpula na današnjoj utakmici. AFP

Piše: Al. Ti. / Avaz.ba

22.9.2019

U derbiju 6. kola Premijeršipa Liverpul (Liverpool) je na Stemford Bridžu (Stamford Bridge) savladao domaći Čelsi (Chelsea) i još jednom potvrdio da je ove sezone najozbiljniji kandidat za osvoji toliko čekanu titulu.

Iako je statistički gledano Čelsi bio nešto bolji, Liverpul je zrelom igrom stigao do tri velika boda.

Gosti su poveli u 14. minuti kada je Aleksandar-Arnold pogodio za 1:0.

U 30. nakon asistencije Robertsona, Firmino pogađa za 2:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom dijelu bolja igra domaćina, a sve što su uspjeli uraditi izabranici Frenka Lamparda (Frank) je počasni gol Kantea iz 71. minute.

Liverpul je i dalje vodeći tim lige sa 18 bodova, pet više od drugog Sitija.

U drugoj utakmici današnjeg programa Arsenal je na Etihadu stigao do velike pobjede protiv Aston Vile rezultatom 3:2.

Trijumf je još značajniji, ako se uzme u obzri da su Topnici igrali od 41. minute sa igračem manje, jer je Najls (Niles) zaradio crveni karton.

Poveli su gosti u 20. minuti kada je Mekgin (McGinn) pogodio za 1:0.

Izjednačenje domaćinu donosi Pepe sa penala u 59. minuti. Ipak, samo minut kasnije Vesli (Wesley) ponovo dovodi goste u vodstvo.

Ipak u posljednjih deset minuta utakmice uslijedio je veliki preokret. Prvo je Čejmbers (Chambers) u 81. minuti pogodio za 2:2, da bi u 84. Obamejang (Aubameyang) pogodio za 3:2 i veliko slavlje igrača i navijača.

Naš reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je cijeli susret za Arsneal.