Bio je ovo nekad derbi: Junajted i Arsenal podijelili bodove na Old Trafordu

Detalj s večerašnje utakmice. AFP

Al. Ti. / Avaz.ba

30.9.2019

U derbi susretu 7. kola engleske Premijer lige na Old Trafordu je večeras odigran susret između Mančester Junajteda (Manchester United) i Arsenala, a na kraju je završilo miroljubivo 1:1.

U prilično izjednačenoj utakmici prvu šansu smo vidjeli u 29. minuti kada je Perejira (Pereira) šutirao, ali Leno brani.

Uzvratio je i Arsenal. Igrala se 44. minuta kada je golman Junajteda De Hea (De Gea) dva puta sjajno intervenirao. Prvo je Saki odbranio udarac, a u nastavku akcije Guendouziju brani šut.

I nakon ovih promašaja, dolazi kazna. Igrala se sudijska nadoknada kada je Mektominej (McTominay) primio loptu i sjajno šutirao, a lopta je završila u rašljama golmana Lena.

U drugom poluvremenu nešto bolja igra gostiju iz Londona, koji do izjednačenja dolaze u 58. minuti, kada je strijelac bio Obamejang (Aubameyang). U narednom napadu mogao je Arsenal do vodstva, ali šut Saka je izblokiran.

Uzvratio je Junajted, ali udarac Pogbe u 65. minuti odlazi pored gola.

Ostalo je do kraja 1:1.  Treba naglasiti da je naš reprezentativac Sead Kolašinac odigrao cijeli susret za Topnike.

Arsenal je nakon ovog gola ostao na sedmom mjestu sa 12 bodova, dok je Junajted deseti.