Igrač Bajerna postigao četiri gola Totenhemu

Slavlje Levandovskog u Londonu: Upao u odabrano društvo. Twitter

Piše: A. Ču. / Avaz.ba

1.10.2019

Fudbaleri Dinama pokazali su da itekako nisu zalutali u Ligu prvaka i da se zaista bez pretjerivanja radi o vrhunskom timu koji može igrati protiv najjačih ekipa na svijetu. Dugo se Mančester siti nije napatio kao protiv Modrih.

Rahim Sterling (Raheem) je tek u 66. minuti probio odbranu gostiju postigavši 9. gol u deset svojih posljednih nastupa za engleskog prvaka, a u 95. minuti Foden je zabio za 2:0. U timu dinama Amer Gojak igrao je od 62. minute.

Crvena zvezda je preokretom došla do trijumfa nad Olimpijakosom, a erupciju oduševljenja u 87. minuti izazvao je Milunović.

Miralem Pjanić igrao je od prve minute u pobjedi Juventusa nad Bajer Leverkuzenom.

Robert Levendovski (Lewandowski) je zabio dva gola u trijumfu Bajerna kod Totenhema i postao prvi igrač u ligama petice koji je postigao 13 golova u svim takmičenjima. Također postao je tek šesti igrač koji je u Ligi prvaka zabio više od 40 golova. Iznad njega su Kristijano Ronaldo (82) , Lionel Mesi (68), Raúl (56), Karim Benzema (45), Rud van Nistelroj (42). Na utakmici je briljirao Gnabri (Gnabry) koji je postigao čak četiri gola.

Žoao Feliks (Joao Felix) najmlađi je igrač u historiji Atletiko Madrida koji je zabio gol za ovaj klub u ligi prvaka.

Rezultati mečeva 2. kola u grupa A, B, C, D:

Grupa A: Real - Briž 2:2 (Ramos 56, Kazemiro 85 - Denis 9, 39), Galatasaraj – PSG 0:1 (Ikardi 52)

Grupa B: Totenhem – Bajern 2:7 (Son 12, Kejn 61 pen- Kimih 15, Levandovski 45, 87, Gnabri 53, 55, 83, 88), Crvena zvezda – Olimpijakos 2:1 (Vulić 63, Milunović 87, Boaći 90 - Semedo 37)

Grupa C: Mančester siti - Dinamo 2:0 (Sterling 66, Foden 90+5), Atalanta - Šahtar 1:2 (Zapata 26 - Moraeš 41, Solomon 90+5)

Grupa D: Juventus – B. Leverkuzen 2:0 (Iguain 17, Bernardeski 66, Ronaldo 89), Lokomotiv Moskva – Atletiko Madrid 0:2 (Feliks 47, Tomas 58)