Pobjeda Širokog nad Sarajevom u sjeni skandala na Pecari

Detalj sa meča na Pecari. Ž. Miličević

E. J. / Avaz.ba

2.10.2019

Utakmica osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine u fudbalu između Širokog Brijega i Sarajeva okončana je pobjedom domaćina sa 3:2.

No, susret na Pecari obilježio je niz skandaloznih situacija. Tako je u 76. minuti kod rezultata 2:2 sa tribine na kojoj su bili smješteni domaći navijači pogođen jedan igrač bordo tima. Glavni sudija Elvis Mujić stoga je odlučio igrače poslati u svlačionicu.

Nakon dvadestak minuta pauze igrači su se vratili na teren. Spiker na stadionu Pecara upozorio je navijače da u slučaju novog incidenta meč neće biti nastavljen. U finišu je došlo i do koškanja fudbalera oba tima, ali je meč priveden kraju pobjedom Širokog od 3:2 (strijelci: Ćorić 31. minut, Kovačić 75, Enin 78 - Šabanović 37, Hebibović 59).

Tako je Sarajevo izgubilo šansu da odbrani trofej, a poraženo je od ekipe koju su upravo savladali u finalu prošle sezone.