Sedam golova u Liverpulu, Mesi i Suarez spasili Barcu

Salah (Liverpul) u duelu sa Minamotom (Salcburg). AFP

E. J. / Avaz.ba

2.10.2019

Odigrani su mečevi drugog kola i u preostale četiri grupe Lige evropskih prvaka u nogometu. Povratak oporavljenog Lionela Mesija (Messi), kome je ovo bio tek drugi start u sezoni, pomogao je Barceloni da upiše pobjedu, istina teškom mukom.

Najbolji nogometaš svijeta i njegovi saigrači su plesali na rubu poraza, jer se gostujući Inter žestoko ispromašivao i propustio da već u prvom poluvremenu vodi sa dva ili tri gola razlike, a ne samo sa 1:0.

U nastavku meča Barca je proradila i kaznila italijanski tim za promašaje. Luis Suarez je prvo izjednačio, a potom nakon majstorske akcije sa Mesijem pogodio i za konačnih 2:1.

Fantastičan meč odigran je u Liverpulu, gdje je aktuelni evropski prvak nakon žestoke borbe slavio sa 4:3 protiv austrijskog Salcburga. Vratili su se gosti nakon 1:3 na 3:3, no svojim drugim golom za Redse presudio im je Egipćanin Mohamed Salah.

Rezultati:

Genk - Napoli 0:0, Slavija Prag - Borusija Dortmund 0:2 (Hakimi 35, 89), Barcelona - Inter 2:1 (Suarez 78, 85 - Martinez 3), Lil - Čelzi 1:2 (Osimhen 33 - Abraham 22, Vilijan 78), Liverpul - Salcburg 4:3 (Mane 9, Robertson 25, Salah 36, 69 - Hvang 39, Minamino 56, Haland 60), Lajpcig - Lion 0:2 (Depaj 11, Terije 65), Valensija - Ajaks 0:3 (Ziječ 8, Promes 34, Van de Bek 67), Zenit - Benfika 3:1 (Džuba 22, Ruben Diaz 70 autogol, Azomun 78 - De Tomas).

Poredak: GRUPA E: Napoli 4, Salcburg 3, Liverpul 3, Genk 1.

GRUPA F: Borusija 4, Barcelona 4, Inter 1, Slavija 1.

GRUPA G: Zenit 4, Lion 4, Lajpcig 3, Benfika 0.

GRUPA H: Ajaks 6, Čelzi 3, Valensija 3, Lil 0.