ITALIJA

Kaljari odnio bod s Olimpika: Džeko bio kapiten Rome, poništen gol za koji je asistirao

Sedmo kolo Serije A

Italija: Roma remizirala s Kaljarijem. Arhiv

Piše: J. A. / Avaz Sport

6.10.2019

Roma je u okviru 7. kola italijanske Serije A remizirala s Kaljarijem 1:1.

Gosti su šokirali Olimpiko kada su u 26. minuti stigli do vodstva. Strijelac iz penala bio je Žuan Pedro (Joao).

Domaćini su do izjednačenje stigli veoma brzo, u 31. minuti, kada je Luka Kepiteli (Luca Ceppitelli) postigao autogol za 1:1, što će se ispostaviti kao konačan rezultat.

Roma je u 90. minuti postigla još jedan pogodak, kada je Džeko asistirao Kaliniću, međutim VAR je poništio gol i Roma je ostala bez tri boda.  Dosuđen je prekršaj Kalinića u napadu, a Paulo Fonseka (Fonseca), trener Rome, dobio je direktan crveni karton.

Edin Džeko bio je kapiten Rome i odigrao je cijeli meč. "Vučica" sada zauzima 5. mjesto na tabeli i ima 12 bodova.