"Blickrig" Barce protiv Sevilje, Mesi postigao prvi gol u sezoni

Slavlje igrača Barce. AFP

Piše: Al. Ti.

6.10.2019

U posljednjoj utakmici današnjeg programa 8. kola Primere Barcelona je na Nou Kampu deklasirala Sevilju (Sevilla) rezultatom 4:0 i tako došla na drugu poziciju sa dva boda manje od vodećeg Reala.

Iako rezultat ne govori, Sevilja je u prvom poluvremenu igrala odlično, a u nekoliko navrata je Barcu spašavao Ter Štegen.

Najviše je prijetio de Jong, koji je u nekoliko navrata sjajno šutirao, ali mu je svaki put još bolje branio navedeni Ter Štegen.

Kazna za sve promašaje u vidu "blickriga" stigla je prvo u 27. minuti kada je nakon ubačaja Semeda, maestralno makazicama pogodio Suarez.

Samo pet minuta kasnije bilo je 2:0, a strijelac je nakon asistencije Artura bio Vidal.

Za 3:0 pogađa Dembele, koji je napravio dar-mar u šesnaestercu gostiju, a igrala se 35. minuta.

U drugom dijelu gledali smo prilično miran fudbal, a vrijedi istaknuti šansu Mesija iz 60. minute kada je Vaklik odbranio.

Ipak, Mesi se ipak upisao u listu strijelaca, prvi put ove sezone, kada je u 78. minuti sjajno pogodio iz slobodnjaka za 4:0.

Zanimljivo da je Barcelona utakmicu završila sa devet igrača u polju, obzirom da su Dembele i Arauho (Araujo) dobili crvene kartone u samom finišu utakmice.

Bio je treći uzastopni trijumf Barce, koja sada na svom kontu ima 16 bodova.